Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Doradztwo zawodowe

Od wielu lat Poradnia zapewnia profesjonalna pomoc, każdemu kto potrzebuje wiedzy w zakresie poradnictwa doradztwa zawodowego. Jednym z głównych założeń naszej placówki jest pomoc uczniom w wyborze kierunku kształcenia i zawodu oraz planowanie kariery edukacyjno-zawodowej.

W zależności od potrzeb przeprowadzamy:

- Pomoc indywidualna – która skierowana jest do pojedynczej osoby mająca na celu określenie kolejnych etapów edukacyjnych. W tym kierunku przeprowadzamy badania służące do określania możliwości intelektualnych ucznia, jego predyspozycji i preferencji zawodowych, zainteresowań oraz uzdolnień. Posiadając wszystkie te informacje doradcy wybierają optymalna drogę kształcenia oraz kariery zawodowej.

- Poradnictwo i doradztwo grupowe – przeważnie przeprowadzane w szkołach lub innych placówkach kształcenia. Zajęcia odbywają się w formie warsztatów, które mają za zadanie pobudzić aktywność własna uczniów zmierzającą do planowania przyszłości. Specjaliści udostępniają również informacje o zawodach i ścieżkach edukacyjnych w różnych typach szkół.

Wszystkich zgłaszających się o pomoc traktujemy z należytą godnością, poszanowaniem tożsamości i prywatności. Każdy może liczyć na obiektywność a w swoich działaniach dotyczących dziecka kierujemy się jego dobrem.

mgr Justyna Gawot-Turowska

pedagog, doradca zawodowy

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Imieniny