Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Doradztwo zawodowe

Od wielu lat Poradnia zapewnia profesjonalna pomoc, każdemu kto potrzebuje wiedzy w zakresie poradnictwa doradztwa zawodowego. Jednym z głównych założeń naszej placówki jest pomoc uczniom w wyborze kierunku kształcenia i zawodu oraz planowanie kariery edukacyjno-zawodowej.

W zależności od potrzeb przeprowadzamy:

- Pomoc indywidualna – która skierowana jest do pojedynczej osoby mająca na celu określenie kolejnych etapów edukacyjnych. W tym kierunku przeprowadzamy badania służące do określania możliwości intelektualnych ucznia, jego predyspozycji i preferencji zawodowych, zainteresowań oraz uzdolnień. Posiadając wszystkie te informacje doradcy wybierają optymalna drogę kształcenia oraz kariery zawodowej.

- Poradnictwo i doradztwo grupowe – przeważnie przeprowadzane w szkołach lub innych placówkach kształcenia. Zajęcia odbywają się w formie warsztatów, które mają za zadanie pobudzić aktywność własna uczniów zmierzającą do planowania przyszłości. Specjaliści udostępniają również informacje o zawodach i ścieżkach edukacyjnych w różnych typach szkół.

Wszystkich zgłaszających się o pomoc traktujemy z należytą godnością, poszanowaniem tożsamości i prywatności. Każdy może liczyć na obiektywność a w swoich działaniach dotyczących dziecka kierujemy się jego dobrem.

mgr Justyna Gawot-Turowska

pedagog, doradca zawodowy

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny